fbpx

Nowe traktory Case z systemem AFS Connect

Firma Case IH przedstawia nowy ciągnik Steiger® z systemem AFS Connect ™  – dostępny w wersjach Quadtrac®, Rowtrac ™ i konfiguracjach kołowych w zakresie mocy od 370 do 620 koni mechanicznych. Nowa linia przegubowych ciągników rolniczych Case łączy sprawdzoną moc z przeprojektowaną kabiną i zaawansowaną technologią dla łatwiejszej obsługi i doskonałej łączności.

Przeprojektowana kabina ma całkowicie nowy podłokietnik z ergonomicznymi elementami sterującymi oraz 12-calowy wyświetlacz, który można konfigurować w celu dopasowania do potrzeb każdego operatora.

Technologia AFS Connect wbudowana w kabinę ciągnika jest kluczem do zapewnienia nowego poziomu wydajności. System AFS składa się z trzech elementów:

  • wyświetlacz AFS Pro 1200 zapewnia doskonałą widoczność w dzień lub w nocy i oferuje cztery kanały kamery zewnętrznej, łatwe parowanie Bluetooth® w celu połączenia urządzenia mobilnego oraz zdalny podgląd wyświetlacza w celu płynnego połączenia operatorów z zarządcami gospodarstw.
  • system operacyjny AFS Vision Pro jest przyjazny i łatwy w użyciu – podobnie jak smartfon lub tablet. Ten zaawansowany system sterowania pozwala konfigurować ciągnik za pomocą tarczy obrotowej lub ekranu dotykowego.
  • odbiornik AFS Vector Pro usprawnia opcje korekcji naprowadzania, od podstawowego (WAAS i AFS 1) przez średni (AFS 2) aż do wysokiego (poziomu dokładności (RTK i AFS RTK +).

Ciągnik AFS Connect Steiger ma całkowicie przeprojektowaną kabinę, łącząc w sobie prostotę, kontrolę i luksus, bez względu na to, jak pracują operatorzy lub jakie warunki panują na polu.

Funkcje kabiny obejmują:

  • ergonomiczny podłokietnik MultiControl z ośmioma przyciskami sterowania, uchwyt wielofunkcyjny z czterema programowalnymi klawiszami skrótu i ​​pokrętłem enkodera zapewniającym pełną kontrolę na wyciągnięcie ręki operator
  • całkowicie nowe ogrzewanie, wentylację i klimatyzację
  • 29 złączy zasilania i portów diagnostycznych do podłączenia wszystkich urządzeń wymaganych do monitorowania i sterowania działaniem ciągnika
  • wysokiej jakości, wygodne i ergonomiczne skórzane siedzisko z wentylacją
  • zaawansowany układ kierowniczy z regulowanymi prędkościami skrętu w celu zwiększenia wydajności i zwrotności przy każdym skręcie kierownicy
  • oświetlenie o zasięgu 360 stopni, które można grupować w celu włączania i wyłączania według uznania operatora
  • teleskopowe lusterka, które można regulować z kabiny

Oprócz nowych funkcji, nowe ciągniki Case posiadają wiodące w branży zawieszenie kabiny, niezrównaną widoczność i fotel obrotowy o obrocie 40 stopni w standardzie.

Portal AFS Connect jest bramą do nowej serii ciągników i oferuje zdalne wsparcie. Umożliwia menedżerom farmy precyzyjne zarządzanie swoją farmą, flotą i danymi z komputera stacjonarnego lub urządzenia mobilnego w dowolnym miejscu, dając jednocześnie pewność, że ich dane są bezpiecznie przesyłane do i z chmury. Użytkownicy mogą zalogować się do AFS Connect, aby wyświetlić bieżące operacje w terenie, informacje o flocie, dane agronomiczne i inne, zdalnie kontrolując ich działanie, tak jakby byli w kabinie. Właściciele i zarządcy gospodarstw mają wówczas swobodę udostępniania wybranych danych agronomicznych – aż do poziomu pola – wybranym przez siebie partnerom zewnętrznym.

Dodana łączność zapewnia więcej funkcji wsparcia i redukuje przestoje. Zdalny podgląd wyświetlacza pozwala kierownikowi lub dealerowi dokładnie zobaczyć, co operator widzi na nowym wyświetlaczu AFS Pro 1200 w kabinie, aby pomóc zidentyfikować problemy i uzyskać głębszy wgląd w bieżącą sytuację. Dealerzy mogą również korzystać ze zdalnego wsparcia serwisowego, aby zdalnie identyfikować potrzeby w zakresie konserwacji i serwisu, aby aktywnie określać, które części są potrzebne, bez konieczności odwiedzania serwisu. Zdalne aktualizacje oprogramowania umożliwiają dealerom bezprzewodowe przesyłanie aktualizacji oprogramowania układowego bezpośrednio do ciągnika.

„Niezależnie od tego, czy jesteś w ciągniku, czy w odległości 500 km, będziesz mieć taką samą możliwość zarządzania flotą i zdaniami. Możesz łatwo udostępniać i przesyłać dane – od linii prowadzących po sezonowe informacje agronomiczne i aplikacyjne ”- powiedział Mitch Kaiser, Case IH Steiger Tractor Marketing Manager.

Nowy asortyment ciągników AFS Connect Steiger można skonfigurować tak, aby pasował do każdego zadania ponieważ został zbudowany z myślą o szeregu zastosowań. Solidne podwozie i masywne osie mogą unieść do 30 ton, nawet w przypadku najbardziej wymagających zadań.

Dzięki dwóm wiodącym w branży przekładniom, Case IH może zapewnić optymalny wybór, aby spełnić wymagania użytkowników. Energooszczędna skrzynia biegów PowerDrive PowerShift zapewnia 20% szybszą zmianę biegów i rekordową moc maksymalną 682 KM w modelu Steiger 620. Pierwsza bezstopniowa przekładnia CVXDrive ™ w przegubowym ciągniku 4WD – automatycznie równoważy moc i wydajność, zapewniając imponującą moc maksymalną 605 koni mechanicznych w modelu Steiger 540, aby skutecznie radzić sobie w każdych warunkach. Ciągniki serii AFS Connect Steiger są również wyposażone w większe zbiorniki paliwa, aby zmniejszyć ilość koniecznych tankowań. Użytkownicy mogą pracować przez długie dni bez dodatkowych zabiegów serwisowych. Wymiana oleju co 600 godzin pracy pozwala obniżyć koszty eksploatacji i utrzymać sprzęt dłużej na polu.

Leave a Comment